O mnie

Nurkowanie to bez wątpienia moja pasja i sposób na życie. Zaczęło się niewinnie, jednak dziś nie wyobrażam sobie codzienności bez tego sportu. Prowadzę Centrum Nurkowe Pless Diving, gdzie zarażam miłością do nurkowania rekreacyjnego i profesjonalnego. Największą radość sprawia mi obserwowanie rozwijającej się pasji moich kursantów, którzy z zacięciem podnoszą swoje kwalifikacje, by mieć nieograniczone możliwości eksploracji podwodnego świata.

Jak zaczęła się moja przygoda z nurkowaniem?

Pasję do nurkowania przekazał mi mój kuzyn i zarazem mój pierwszy instruktor – Jacek Szlauer. To od niego nauczyłem się podstaw tego pięknego sportu i to właśnie dzięki niemu zakochałem się w nurkowaniu. Swoje doświadczenie poszerzam od lat – na początku nurkowałem hobbystycznie na obiektach otwartych i zamkniętych. W miarę rozwoju moich umiejętności zacząłem zdawać sobie sprawę z tego, że jest to już dla mnie nie tylko ciekawe hobby, ale coś więcej, dlatego za namową mojego przyjaciela, Darka, postanowiłem zainwestować w kurs instruktora IANTD. Dzięki uzyskanym uprawnieniom mogę zarażać zamiłowaniem do nurkowania moich kursantów.

 

 

Kursy nurkowania, wyjazdy nurkowe itp. – tu łączę pasję z pracą

Nurkowanie jest nie tylko moją ogromną pasją, ale również sposobem na życie. Prowadzę profesjonalne centrum nurkowe PLESS DIVING, gdzie na co dzień zarażam miłością do tego niesamowitego sportu nowych kursantów. Jestem instruktorem nurkowania IANTD. Prowadzę intro nurkowe, szkolenia nurkowe rekreacyjne i zaawansowane kursy nurkowania technicznego. Uczę kursantów, czym jest pierwsza pomoc pod wodą, jak działa komputer nurkowy Shearwater i na czym polega poszukiwanie i wydobywanie zatopionych przedmiotów i rzeczy. Współpracuję ponadto z instruktorem trenerem, dzięki czemu prowadzimy również kursy instruktora nurkowania IANTD, których ukończenie daje nowy ciekawy zawód.

Nurkowanie to mój sposób na życie!

Nurkuję już od ponad 15 lat. W tym czasie udało mi się zwiedzić wiele ciekawych miejsc – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Organizuję wyjazdy nurkowe, safari nurkowe i kursy jaskiniowe.  Nurkowanie to dla mnie nie tylko ciepła woda i kolorowe rafy, ale także możliwość oglądania spod wody tafli lodu – uczę nurkowania podlodowego. Podczas podróży nie tylko zwiedzam piękny podwodny świat, ale również poznaję mnóstwo ciekawych osób, z którymi jestem potem w stałym kontakcie. W swojej pracy uwielbiam kontakt z ludźmi. Przyjemność sprawia mi obserwowanie postępów moich kursantów i podglądanie, jak rodzi się u nich pasja do tego sportu. Największą satysfakcję sprawia mi nieustanny rozwój moich kursantów, którzy dzięki poszerzaniu swoich kwalifikacji, mogą zdobywać nowe możliwości eksploracji podwodnego świata.

Zaplecze techniczne i sprzętowe w Pless Diving Pszczyna

W moim centrum nurkowym Pless Diving szczególną uwagę poświęcam zapleczu technicznemu i sprzętowemu. Na miejscu można napełnić butle nurkowe, a także butle do wiatrówek i paintballu. Wykonujemy tu ponadto serwis sprzętu do nurkowania, a także legalizację butli do nurkowania. W Pless Diving prowadzę ponadto profesjonalną wypożyczalnię sprzętu do nurkowania. Pokazuję młodym kursantom, jak zróżnicowany może być sprzęt do nurkowania – od krótkich szortów (na ciepłe wody) po suche skafandry do nurkowań głębokich i podlodowych, Jackety, skrzydła z płytą, zestawy jedno i dwubutlowe tkz tweenset oraz rebreather LIBERTY. Pomagam początkującym w doborze sprzętu i doradzam bardziej zaawansowanym w dostosowaniu sprzętu do planowanej techniki nurkowania.